Bilance Street Parade 2016: 491 ošetřených, 32 zadržených, 97 tun odpadu

Organizátoři Street Parade 2016 hodnotí jako velmi poklidnou. I přesto 491 tanečníků muselo vyhledat lékařské ošetření. V policejní cele trávilo noc 32 lidí. V ulicích Curychu zůstalo okolo 97 tun odpadků. 

 

Na policisty se samopaly v ruce si už hold na podobných akcích budeme muset zvyknout. Policie po nedávných teroristických útocích v Nice a Mnichově nechtěla nechat nic náhodě. Proto do ulic Curychu nasadila místí policie okolo 1000 svých lidí. Byli vybaveni těžkými zbraněmi. Přístupové ulice z preventivních důvodů policie přehradila svými vozy. Pro některé návštěvníky to byl důvod pořídit si zajímavou fotografii.

 

 

Policie během dne a večera zadržela celkem 32 lidí. 13 z nich pro krádeže. Devět lidí bylo zadrženo pro obchodování s drogami. Během noční razie detektivové zadrželi 370 tablet extáze, 20 gramů kokainu, 40 gramů konopí, ale i vydělané peníze dýlerů - 5300 franků a 1600 euro. Dalších deset lidí policisté zatkli pro napadaní a sexuální obtěžování.

 

 

I v den konání Street Parade 2016 necelých 100 km od Curychu řádil terorista, který zranil 6 lidí. Jeden člověk následně v nemocnici zemřel.

 

Záchranná služba ošetřila během Street Parade 2016 celkem 491 lidí. Jednalo se především o pořezání od rozbitého skla, vymknuté kotníky a odřeniny. 12 lidí skončilo v nemocnici kvůli nadměrné konzumaci alkoholu a drog a byli bezprostředně ohroženi na životě. Mezi zraněnými byli i lidé z rvaček, dokonce i několik pobodaných. 

 

 

S ranním rozbřeskem vyrazilo do ulic několik úklidových čet. V ulicích Curychu totiž skončilo okolo 97 tun odpadků. Jak ale dokládá jeden z občanů Curychu, již v poledne bylo opět nábřeží curyšského jezera dokonale čisté. 

 

 

Letos dorazilo do Curychu o zhruba 100 tisíc lidí méně než minulý rok. Celkově tedy 900 tisíc tanečníků ze všech koutů světa.

 

Média

Reklama